Bir Sayfa Seçin

Yüz Yogası İle Dudak Dolgunlaştırma

Dudaklarımı Nasıl Dolgunlaştırabilirim?Dudak dolgunlaştırma egzersizleri estetik müdahale gerekmeden dolgun dudaklara sahip olabilmeniz için en pratik yöntem. İster istemez bu egzersizlerle hayalimdeki dudağa kavuşmak gerçekten mümkün olabilir mi diye sorguluyor insan. Evet mümkün. Hem de tonlarca para harcamanıza gerek kalmadan. Düzenli yoga vücudunuzun belli bölgelerinde sıkılaşma yani küçülme sağlar. Fakat yüz yogası negatif bir etki yaratır. Bazı spesifik egzersizler ile ağzınızın çevresindeki kasları geliştirebilir ve bu bölgeye dolgun bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu sayede belirgin ve dolgun dudaklara da sahip olabilirsiniz. Üstelik yüz kaslarınızı çalıştırmak için bir spor salonuna üyelik yapmanız da üyelik ücreti ödemeniz de gerekmez. Dudak dolgunlaştırma egzersizleri arabada, çalışma masanızda ya da kanepede otururken de yapılabilir. Kolajen enjeksiyonlarını ve dudak dolgunlaştırıcı ürünleri bir kenara bırakıp tamamen doğal yolla yapılabilen yüz yogasını tercih edin. İşte size aşama aşama dudak dolgunlaştırma egzersizleri:

Öncelikle ihtiyacınız olacak şeyler. Bir bardak su ve bir adet günlük olarak kullandığınız dudak balmı. Hangimiz çantasında dudak balmı taşımıyor ki? Gerekli olan her şey işte bu kadar!

Aşama 1

Yüz egzersizlerine başlamadan önce bir bardak su için ve dudaklarınızı dudak balmı ile nemlendirin. Dudaklarınızın ve cildinizin nemli tutulması yoga ile dolgun dudaklar elde etmek için önemlidir.

Aşama 2

Ağızınızı hava ile şişirin. Yanağınızın bir tarafını hava ile doldurulmuş ve şişirilmiş olmalı. Daha sonra  bu havayı diğer yanağınıza taşıyın. Bu egzersiz ağız çevresindeki kukla hattı denilen minik çizgileri azaltır. Bu egzersizi 5 kez tekrarlayın.

Aşama 3

30 saniye ile 1 dakika arasında bir süre ile ayna karşısına geçerek kendinize öpücük verin. Bu dudak büzme hareketleri dudaklarınızı daha dolgun bir hale getirecek.

Aşama 4

Yanaklarınızın kenarlarını ağzınızla emerek yüzünüzü balık yüzü yapın. Bu pozisyondayken dudaklarınızı aşağıya ve yukarıya doğru hareket ettirerek çalıştırın. Dudaklarınızın her bir yukarıya ve aşağıya doğru hareketinde 5 saniye süre ile bekleyin. Bu egzersizi 10 ya da 20 kez tekrarlayın.

 Aşama 5

Ağzınızı  mümkün olduğunca yayarak açın ve içinizden 10 a kadar sayarak bu şekilde bekleyin. Daha sonra dudaklarınızı serbest bırakarak rahatlatın ve hareketi tekrarlayın. 10 saniye sonunda dudaklarınızı rahat pozisyona getirip dinlendirecek şekilde hareketi 3 yada 5 kez tekrarlayın.

Aşama 6

Dudaklarınızı sıkıca kapatın ve dudaklarınızı içeri doğru ezin. Dudaklarınız bu şekilde kapalı iken ağzınızı çalkalama sesi yapmaya çalışın. Sonra dudaklarını serbest bırakarak rahatlatın. Her hareketin sonunda dudaklarınızı serbest bırakıp rahatlatacak şekilde hareketi istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Artık sizde bu aşamaları uygulayarak dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Dudakları dolgunlatırmak bu kadar aşamayla mümkün mü demeyin. Hemen uygulamaya başlayın ve tabi ki düzenli egzersiz yapmayı unutmayın. Bu dudak dolgunlaştırma egzersizleri sizi de çekici kılacak!

Detaylı bilgi için Yüz Yogası Teknikleri kitabını inceleyin.

yüz yogası kitabı

Benzer Konular:

Yüz Yogası Ne İşe Yarar?

Yüz Yogası Hareketleri

Yüz Yogası Egzersizleri