Bir Sayfa Seçin

Düğünden Önce Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Düğün zamanı, özellikle de gelin adaylarının en fazla hakkında araştırma yaptıkları zaman dilimlerinden bir tanesi. Bu gün kendilerini mümkün olduğu kadar mükemmel hissetmeleri gerekiyor. Düğün günü ile alakalı en fazla gelin adaylarının aklına yer eden soru, yüz ve cilt bakımının ne zaman ve nasıl yapılması gerektiği.

Genel olarak gelin adaylarının bu bakım işlemlerine 6 ay öncesinde başlaması büyük bir önem taşıyor. Çünkü böylece yüzde oluşan sorunların giderilmesi sağlanmış olur. Kimi gelin adayları düğünden birkaç hafta öncesinde yüz bakımı yaptırmaya başlamayı tercih ediyor.

Halbuki böylesi durumlarda yüz bakımı yaptırmak, cildin reaksiyon gösterme riski ile karşı karşıya kalması anlamına gelir.

Düğünden bir hafta öncesinde yüz bakımının sona erdirilmesi gerekiyor. Bunun nedeni ise yüzün yapılacak makyajı uzun süreler boyunca akmadan tutması ve makyajın yüze oturmasını sağlamaktır. Yüzün gerekli nemi alması adına ise düğüne 3 hafta kala gelin adayının günde en az 2,5 bardak su içmesi gerekiyor.

Yüz bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise mutlaka yüze uygun ürünlerin kullanılması gerekiyor. Cildin tipine uygun nemlendiricilerin ve kremlerin kullanılması sayesinde cilt kısa süreler içerisinde var olan dengesini sağlamış olur. Göz torbaları ya da göz çevresinde hafif sorunlar oluşmaya başladıysa, etkili bir yüz bakım kremi kullanılmalı.

Cilde İhtiyacı Olanları Verin!

Yüzün ihtiyaçlarını gidermek adına en fazla dikkat edilmesi gereken şey, temizlik. Yüzün makyaj sonrasında temizliği için mutlaka tonik ile temizleme işleminin yapılması gerekiyor. Kullanılacak alkolsüz yüz toniği sayesinde yüzdeki tüm kirler kısa süreler içerisinde ortadan kaybolacak ve cilt rahat bir nefes almayı da başaracaktır.

Temizleme işlemi sonrasında gece ya da gündüz bakım kremi kullanılması gerekiyor. Düğün öncesinde kaş ya da bıyıklar için epilasyon işlemi yapılacaksa, düğünden 2 3 öncesinde yapılması gerekiyor. Bunun nedeni ise epilasyon sonrasında oluşacak kızarıklıkların bu süre zarfında geçeceği.

Aksi bir durumda bir taraftan kızarıklıklar çok daha fazla ortaya çıkacak, diğer bir taraftan yapılacak makyaj yüzde istenildiği gibi tutmayacak ve ciltte farklı reaksiyonlar gösterecektir.

Özellikle de düğüne çok az bir süre kala gelin adayları yoğun stresten ötürü çok fazla uyuyamazlar. Bunun sonrasında ise gözler kanlanır, altlarında morluklar oluşur. Böylesi bir durumu engellemek adına gözler mutlaka dinlendirici bir maske uygulamak gerekiyor. Bu maske, var olan kötü görüntüyü ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Düğün için makyaj yaptırılacağı zaman önceden mutlaka görüşmeler yapılmalı ve provalar gerçekleştirilmelidir. Bu sayede makyajın ciltte nasıl durduğu görülebilir ve varsa oluşan sorunların giderilmesi adına çalışmalar yapılır. Mesela cilt çok kurudur ve bundan dolayı da yapılan makyaj pul şeklinde görünür. Böylesi durumda yapılması gereken şey, yüze nem takviyesi yapmaktır.

Bu takviye nem verecek kremler aracılığı ile gerçekleştirilebileceği gibi nem maskeleri ile de yapılabilir. Ya da cilt çok yağlıdır ve makyaj tutmaz. Böylesi bir durumda ise yüzdeki yağın alınması adına farklı çözümler üretilebilir. Yüzünde sorun olan kadınların bu konu ile alakalı mutlaka konusunda uzman olan profesyonel kişilerden yardım alınması gerekiyor. Böylece kullanılacak ürünler sayesinde ciltteki sorunlar mümkün olan en iyi ve hızlı bir şekilde ortadan kalkacaktır.

Ve bunun sonrasında da gelin adayı, kendini bu mutlu güne çok daha iyi hazırlayacak. Aynaya baktığı zaman ise kendini her zaman olduğundan çok daha güzel hissedecek ve düğün günlerini çok daha mutlu bir şekilde geçirecekler.

Yüz bakımı ve güzellik egzersizleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız Yüz Yogası Teknikleri kitabını incelemenizi tavsiye ediyorum.

yüz yogası kitabı