Bir Sayfa Seçin

Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Botoksa İhtiyacın Yok!

Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?Kırışıklıklardan kurtulmak için artık tonlarca para harcamanıza gerek yok. Günümüz güzellik trendi olan yüz yogası ile istediğiniz güzelliğe sizde kolayca kavuşabilirsiniz. Çünkü yüz yogası ile pürüzsüz ve sağlıklı bir ışıltıya kavuşurken göz yorgunluğunuza ve baş ağrılarınıza da bir son vereceksiniz. Yüz yogasını yaşlanma karşıtı cephaneliğinin içinde etkili bir silah olarak düşünebilirsiniz. Botoks da neymiş dedirtecek maliyetsiz ve uygulaması kolay olan bu silahı yaşlanmayı korkutmak için kullanabilirsiniz. Sizin için bir kaç yüz yogası hareketini paylaşalım dedik. Ne kadar kolay olduğunu siz de farkedeceksiniz. İşte kırışıklıklardan kurtulmak için bazı yüz yogası egzersizleri:

Baykuş Egzersizi: Ellerinizi C şeklinde yaparak eller birbirine bakacak ve parmaklarınız kaş hizasına gelecek şekilde gözlerinizin etrafına yerleştirin. Sonra alnınızı serbest bırakarak gözlerinizi olabildiğince kocaman açın. Bu egzersizi 10 saniye süre ile yaparak 3 kere tekrar edin.

V Egzersizi: işaret ve orta parmağınızı kullanarak parmaklarınızı v pozisyonuna getirin. İki elinizi de kullanarak yaptığınız v şeklindeki bu parmaklarınızı orta parmaklarınız burnun üst başlangıç bölgesi kenarlarına ve işaret parmaklarınız kaşlarınızın ucuna gelecek şekilde yerleştirin. Sonra gözlerinizi güçlü bir şekilde şaşı yapın. Daha sonra yüz kaslarınızı serbest bırakın. Bu egzersizi 6 dan daha fazla sayıda tekrar edin. Gözlerinizi 10 saniye sıkarak kapatın. Sonra serbest bırakın.

Göz Çevresi Egzersizi: İki elinizin yüzük parmağını kaşlarınızın kenarına yerleştirin. Gözlerinizin altından devam edecek şekilde gözlerinizin çevresinde hafif daireler çizin. Bu işlemi ters yönde tekrar edin. Parmağınızı gözlerinizin altından burnunuza doğru inerek  hareket ettirin. Bu işlemi 4 kez tekrar ederek göz çevrenize uygulayın.

Püfleyen Balık Egzersizi: Yanaklarınızı dışa doğru şişirin ve dudaklarınızı mümkün oldukça büzün. Ellerinizle yanaklarınıza nazikçe vurun. Bu hareketi 30 saniye boyunca tekrar edin.

Zürafa Egzersizi: Başınızı geriye yatırın ve boynunuzu bir süre ellerinizle okşayın. Daha sonra başınızı normal pozisyona getirin. Alt dudak çıkıntınızı, köprücük kemiklerinizi ve çenenizin üst noktasını parmaklarınızla çenenizin altına doğru çekerek gerdirin. 4 kere derin nefes alın. Bu egzersizi 2 kez tekrar edin.

Hamster Yanakları Egzersizi: Sağ yanağınızı dışa doğru şişirin ve yanaklarınız bu şekildeyken dudaklarınızı büzün. Daha sonra sağ yanağınızdaki havayı ağzınızı açmadan sol yanağınıza gönderin. Bu hareketi sağ yanakta ve sol yanakta 30’ar saniye bekleyecek şekilde uygulayın.

Görüyorsunuz kırışıklıklardan kurtulmak için harcamanız gereken herhangi bir ücret yok. Hatta para harcamak şöyle dursun fazlaca zaman bile harcamıyorsunuz. Artık bodoksu unutun. Bu hareketleri düzenli deneyerek kaybedecek hiçbir şeyiniz yoksa neden hala ne bekleyesiniz ki? Doğru aynanın karşısına. Kırışıklıklarınıza sinsice gülümseyin ve onlardan kurtulun. Yaşınız sorulduğunda cevabınız herkesi şaşırtsın. Keyifli gülümsemeler…

Detaylı bilgi için Yüz Yogası Teknikleri kitabını inceleyin.

yüz yogası kitabı

Benzer Konular:

Kırışıklıklardan Kurtulma Egzersizleri

Yüz Yogası Ne İşe Yarar?

Yüz Yogası Hareketleri

Yüz Yogası Egzersizleri