Bir Sayfa Seçin

Makyajsız Yüz Güzelliğimakyajsız yüz güzelliğine sahip ol

Makyajsız yüz güzelliği pek çok kadının ulaşmak istediği bir şeydir. Görünüşünüzden endişe etmeden makyajsız bir şekilde evinizden çıkmak istersiniz öyle değil mi? O zaman doğru yerdesiniz. Çünkü bu makalede makyajsızken güzel görünebilmeniz için pek çok ip ucu var.

Doğal ve kusursuz bir güzelliğe sahip olmanın anahtarını bu yazıda bulacaksınız. Bu güzelliğe sahip olmanın yolu oldukça doğal. Hadi bunun nasıl olduğunu anlatalım.

Makyajsız Yüz Güzelliği Aşamaları

Makyasız yüz güzelliği kolayca elde edilebilir fakat cildin doğru aşamalarla temzilenmesi yani günlük hayatın kirinden arındırılması gereklidir. Bu aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Temizleme

Temizleme cilt bakımındaki en önemli şeydir. Hergün sabah ve akşam iki defa uygulanmak üzere cilt tipinize uygun olan ve çok kimyasal madde içermeyen ürünleri yüzünüze ve boynunuza uygulayarak cildinizi temizlemelisiniz. Kirden arınmış bir cilt daha kuvvetli ve canlı görünür.

Ölü Derinin Temizlenmesi

Günlük aşınma ve yıpranma cildinizin üst tabakasında pek çok zarara sebep olur. Cildin üst yüzeyindeki pullanmanın dökülmesi ölü derinin temizlenmesi ile sağlanır ve cilt bu sayede canlı yeni bir katman oluşturmaya başlar. Aynı zamanda bu durum cildinizin parlak ve gösterişli görünmesine sebep olur.

Buz ile Cildi Sıkılaştırma

Cilt derinizin pullanarak dökülmesinden sonra bir buz parçası alın ve bu buz parçasını yüz ve boyun bölgenizde gezdirin. Buz cildinizi sıkılaştırır ve sebum salgısını kontrol altına alır. Sebum salgısı yağ bezlerinin meydana getirdiği  bir salgıdır. Bu salgı kıl kökünün yüzeyinde oluşur.

Herhangi bir sebeple cilt yüzeyine çıkamadığı zaman bu bölgede birikerek akne ve sivilcelere sebep olur. Buz sayesinde cildin sebum salgısını dengelerken cildinize sağlıklı pembe bir parıltı vermiş olursunuz.

Tonik

Cildin temizlenmesi ve ölü derinin giderilmesi süreci; gözeneklerin temizlenmesini ve ölü hücrelerinin kaybolmasını sağlar. Bu süreçte cilt gözenekleri iyice açılır. Açılan gözeneklerin sağlıklı temizlenebilmesi için cilt tipinize uygun toniği kullanmanız çok önemlidir.

Tonik temizlenen açık gözeneklerin kapanmasını sağlarken cildinizin yenilenmesini ve pH dengesinin düzenlenmesini sağlar.

Ayrıca cildinizi sıkılaştırıp yumuşatır.

Losyon

Günlük kullanım için hafif bir nemlendirici losyon seçmelisiniz. Çünkü losyon cildinizin yüzeyinde koruyucu bir katman oluşturur ve derinlemesine nemlendirme sağlar.

Gün içerisinde cilt yüzeyinde meydana gelen kir birikintisinin tutulmasını ve cilden ulaşmasını engelleyerek cilde esneklik kazandırır. Cildinizi korurken ipeksi bir görünüme sahip olursunuz.

Tüm bu cilt temizleme tekniklerinin üzerine güzel bir görünüm için hoş bir gülümseme gerekiyor elbette. Göz kamaştıran bir gülüşe sahip olabilmeniz için sadece makyajsız yüz güzelliği yetmez. Yüz yogası egzersizleri ile de bu temiz yüzü ödüllendirmelisiniz.

Yüz Yogası Teknikleri Kitabı size yüz yogası ile en güzel gülümsemeyi ve güzelliği verecektir. Mutlaka denemelisiniz!

yüz yogası kitabı

Benzer Konular: