Bir Sayfa Seçin

Yüz Yogası Egzersizleri

yüz yogası egzersizleri uygula

Yüz yogası egzersizleri Angeline Jolie, Kiera Knightley, Kareena Kapoor gibi pek çok yabancı artistin tıpkı bir heykeli andıran elmacık kemiklerine imrenerek bakmanıza son verecek. Artık siz de belirgin elmacık kemiklerinizle gösteriş yapabilirsiniz.

Elmacık kemiklerinizi ve yüz hatlarınızı belirginleştirecek birtakım özel makyaj teknikleri de var elbette. Birkaç makyaj illüzyonu ile yüz konturlerinizi bir heykel pürüzsüzlüğüyle göstermeniz mümkün.

Taş gibi hatun tanımına dahil olmak ve daha genç bir görünüme sahip olmak istiyorsanız anlatacağımız basit ama etkili yüz yogası egzersizleri sizin için biçilmiş kaftan. Evet, ümit vadeden bu yoga egzersizleri sayesinde havalı bir yüze ve stresten uzak rahatlamış bir vücuda kolayca sahip olabilirsiniz.

Yüz Yogası Egzersizleri Nelerdir?

1) Dudakları güçlü tutma hareketi: Kaşlarınızı serbest bırakın ve öpücük yollayın. Bu hareketi 4 kez tekrarlayın. Sonra iki parmağınızı dudaklarınıza bastırın. Bu hareketi de 3 yada 4 kez tekrarlayın.

2) Çatık kaşları yumuşatma hareketi: Gözlerinizi kaşlarınızda kırışıklık kalmayacak şekilde iyice açın. Sonra gözlerinizi 5 ile 10 saniye arasında bir noktaya odaklayın. Bu hareketi 4 kez tekrarlayın.

3) Gülen balık yüzü hareketi: Dudaklarınızı balık ağzı gibi öne uzatıp yanaklarınızı birbirine doğru yaklaştırın. Bu durumdayken yanaklarınızda çukur olur. Bu hareketi 5 kez tekrarlayın.

4) Kukla yüzü hareketi: Bu hareket dudak ve burun arasında kalan bıyık bölgesini gerdirme hareketidir. Bıyık bölgesini, gülümseyerek parmak uçlarınızla yukarı doğru bastırın. Bu bölge kaslarının güçlenmesi için bu hareket çok önemlidir. Bu hareketi 20-30 kez tekrarlayın.

5) Aslan yüzü hareketi: Bu hareket yüz kaslarınızı esneterek rahatlamanızı sağlar. Burnunuzdan nefes alırken ellerinizi yumruk yapın ve yüz kaslarınızı sıkın. Sonra ağzınızdan nefes verin ve dilinizi dışarı çıkarın gözlerinizi iyice açarak ellerinizi açın. Bu hareketi 3 defa tekrarlayın.

6) Yabanarısı hareketi: Bu hareket dudaklarınızı, yanaklarınızı ve çenenizi çalıştırır. Burnunuzdan nefes alın ve ağzınızda bir şey varmış gibi çiğneyin. Sonra nefesinizi geri verirken yine ağzınızda sanki yemek varmış gibi çiğneyerek (mmm çok lezzetli der gibi) döndürün.

Şimdi eskisinden daha güzel görünen yüzünüzü büyük bir gülümsemeyle ödüllendirin. Bu gülümsemeyi yaparken ağzınızın etrafında çizgiler belirsin ki güzel yüzünüz sizi rahatlatırken bir taraftan da kaslarınız rahatlasın. Böylece bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

Vücut kaslarımız gün boyunca pek çok egzersize ihtiyaç duyar tabi aynı şekilde  yüz kaslarımız da. Yüz yogası egzersizleri ile artık yaşınız daha genç gösterecek.

Pek çok kozmetik tedavi yöntemi, botoks, kimyasal cilt soyma ve kırışıklık doldurma yöntemi vardır. Hatta piyasada satışı yapılan kırışıklık giderici kremler de cabası.

Bu uygulamaların hiçbiri kalıcı bir sonuç vermez. Bunları uygulamayı hemen durdurun ve kırışıklıklarınızı kolayca yok edin.

Yüz Yogası Teknikleri Kitabı ile pek çok yüz yogası egzersizine kolayca ulaşmanız mümkün. Unutmayın ne kadar egzersiz o kadar güzellik.

 

 

yüz yogası kitabı